БИТОЛЧАНИ НЕ ДОЗВОЛИЈА ИЗНЕНАДУВАЊЕ

Пелистер моќно до фајнл-форот во Купот на Македонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Пелистер е третиот патник на Ф4 во Купот на Македонија, откако во финалето го совладаа Бутел со 31-22 (15-8). Орјоникидзе со шест гола беше најефикасен во редовите на победникот каде Јагуриновски, Маџовски и Чантурија имаа по четири погодоци.На другата страна Печенковски имаше пет погодоци.

објавено: 22 април 2018 - 21:41

Најново во Ракомет