СОЈУЗ НА СПОРТОВИ ГО НАГРАДИ ЕВРОПСКИОТ ШАМПИОН

Шампионите ги добија признанијата (ФОТО)

Сојузот на Спортови на Скопје денеска ги подели 13-ноемвриски награди. За разлика од Град Скопје, кој ги заборави европските ракометни шампиони Вардар, Сојузот на Спортови на Скопје ги награди капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов, тренерот Раул Гонзалез и самиот клуб РК Вардар.  

објавено: 13 ноември 2017 - 13:48

Најново во Ракомет