ДО ПОЛА ПАТ ДО ЦЕЛОСНА РЕАЛИЗАЦИЈА

Стоилов не се „заситува“: Два од четири

Вардар доминантно стигна до нова титула во македонскиот шампион, вкупно 12. во својата историја. 

објавено: 16 мај 2018 - 09:00

По мечот со Пролет, Раул Гонзлаез и неговите избраниците се најдоа на половина пат до остварување на минатогодишниот успех. Викендов следува Купот на Македонија, а потоа главната битка - одбраната на титулата во Келн.

Капитенот Стојанче Стоилов кој го подигна вториот пехар сезонава (СЕХА-лига и домашниот шампионат) на својот „Фејсбук“ профил пиша: 2/4 потврдувајќи дека одбрана на сите титули е целта на Вардар. 

Најново во Ракомет