БОРБА НА СЕКОЈ ДЕЛ ОД ТЕРЕНОТ

Е ова се вика „СРЦЕ НА ТЕРЕН“ (Фотогалерија)

Втор меч и втора победа на Македонија со еден гол разлика. По Словенија, сега и Црна Гора ја почувствува силата на македонските ракометари. Победа од 29:28 за нова радост на македонските фанови.

ФОТО: ПЕТР СТОЈАНОВСКИ

објавено: 15 јануари 2018 - 23:06

Најново во Ракомет