ОЧЕКУВАНО, НЕМА КАДЕ ИГЛА ДА ПАДНЕ

ЕУФОРИЈА: Во Спаладиум Арената грмеше Мишо Ковач (ВИДЕО)

Ракометна треска во Сплит. Спаладиум Арената сосема очекувано е исполнета до последното место, домаќинот Хрватска ќе ги одмери силите со Србија на отварањето на Европското првенство во дербито на првото коло. 

објавено: 12 јануари 2018 - 20:31

Ракометна треска во Сплит. Спаладиум Арената сосема очекувано е исполнета до последното место, на трибините сосема има само фанови на Хрватска, додека навивачи на Србија нема да има, се со цел да се избегнат инциденти.

За време на загревањето Хрватите ги фати еуфорија, грмеше песната на Мишо Ковач „Бакни ја земјата“... а потоа фановите на домаќинот на ЕП ја исвирка химната на Србија. 

Најново во Ракомет