ВЕСЕЛИН ВУЈОВИЌ И НЕГОВИТЕ ИГРИ

Каква глупост: Словенија го криеше составот од Македонија на техничкиот состанок

И тоа се случи. Претставниците на словенечката репрезентација на техничкиот состанок кој се одржа вечерва.

објавено: 12 јануари 2018 - 21:41

Од Загреб, Марија Ковачева

Им нема крај на глупостите или пак игрите на селекторот на Словенија, Веселин Вујовиќ. По малку чудно, но претставниците на првиот противник на македонската репрезентација на техничкиот состанок, кој се одржа вечерва не сакаа да го откријат составот со кој ќе настапат на утрешниот дуел, иако наскоро ќе мора да ги откријат картите. 

Она што е најавено е дека капитенот на Словенија, Вид Кавтичник брзо се опорави од незгодната повреда и ќе му биде на располагање на селекторот Вујовиќ.

 

 

Најново во Ракомет