ЕХФ ИЗБРА, НАЈУБАВАТА АКЦИЈА ОД МЕЧОТ МАКЕДОНИЈА – СЛОВЕНИЈА

Лазаров до Талески и ГОЛЛЛ... (ВИДЕО)

Акцијата што заврши со гол на Филип Талески, постигнат во последната секунда од првото полувреме, е избрана за најубава на вчерашната средба Македонија – Словенија.

објавено: 14 јануари 2018 - 14:05

Акцијата што заврши со гол на Филип Талески, постигнат во последната секунда од првото полувреме, е избрана за најубава на вчерашнатаа средба Македонија – Словенија.

Со овој гол Македонија го израмни резултатот на (11.11), но и најави подобро второ полувреме и блескава победа на нашите ракометари.

Најново во Ракомет