СИЛНА ПОДРШКА ЌЕ ИМА ВАРДАРЕЦОТ

ОКУПАЦИЈА НА СПЛИТ: Огулинците на Циндриќ во центарот на вниманието (ВИДЕО)

Она што е особено интересно за македонската публика, односно фановите на европскиот првак- Вардар е дека „половина" Сплит е практично пополнет со луѓе од Огулин.

објавено: 12 јануари 2018 - 19:00

Околу 11. илјади луѓе вечерва ќе ја дочекаат селекцијата на Хрватска на трибините на „Спаладиум" Арената во Сплит на отворањето на европскиот ракометен шампионат, и дуелот со селекцијата на Србија.
Она што е особено интересно за македонската публика, односно фановите на европскиот првак- Вардар е дека „половина" Сплит е практично пополнет со луѓе од Огулин.
Родното место на еден од најдобрите играчи на „коцкастите", на Вардар и на Европа, Лука Циндриќ.
Ќе имаат Лука, и другите „каубои" огромна подршка во обидот да биде подобар од српските „орли"...

Најново во Ракомет