ВРАЌАЊЕ ВО МИНАТОТО

РЕТРО-ФОТО: Македа и Столе во Данска си „вадеа очи“, а денеска...

Како загревање за она што не очекува во следните денови, одлучивме да објавиме неколку фотогалерии од настапите на македонската репрезентација на претходните Европски првенства. Почнуваме со Данска, а во нашата архива пронајдовме интересна фотографија. Сегашните соиграчи од Вардар, Хорхе Македа и Стојанче Стоилов во 2012 година водеа тешка борба на теренот, не знаејќи дека нивните патишта ќе се спојат и заедно ќе ја освојат шампионската титула во ЛШ. Главен декор и на ова ЕП кое го завршивме на десеттото место беше „Фалангата“..   

објавено: 12 јануари 2018 - 19:36

Најново во Ракомет