РИВАЛСТВОТО ОСТАВЕНО ЗА ВО СКОПЈЕ

„Сити Парк Бојс“ и „Фемили“ заедно за Македонија (ФОТО)

Иако се кошаркарски ривали во Скопје, „Сити Парк Бојс“ се поддржувачи на Работнички, а додека „Фемили“ на МЗТ Скопје, сепак во Загреб се збратимија. Кога станува збор за Македонија, тогаш сите се едно...на трибините заедно ќе навиваат за македонската репрезентација.

(ФОТО: Петр Стојановски)

објавено: 13 јануари 2018 - 17:23

Најново во Ракомет