НАШИТЕ РАКОМЕТАРИ ГО УСРЕЌИЈА ГОЛЕМИОТ ФАН

Срце како планина: Ракометарите му ја исполнија желбата на младиот Михајло

Иако немаат време за одмор и постојано се насочени кон подготовка за секоја нареден меч, сепак нашите репрезентативци денеска му ја исполнија желбата на Михајло Миленков. Младиот струмичанец беше гостин на капитенот Кирил Лазаров, кој го запозна со останатите ракометари, а потоа сите заедно направија заедника фотографија. Михајло синоќа беше во Арена Загреб и се радуваше на триумфот над Црна Гора.  

објавено: 16 јануари 2018 - 19:44