ЗАГУБИВМЕ КАТАСТРОФАЛНО, АМА ШАНСИ УШТЕ ИМА

Главата горе има уште битки на ЕП (Фотогалерија)

ФОТО: Петр Стојановски

Македонија го претрпе првиот пораз на ЕП во Хрватска и тој беше убедлив. Двоцифрена беше на крајот победата на Шпанија. И покрај дебаклот, шансите за Македонија уште постојат и затоа не смее да постои разочарување. Има еден ден пауза, па потоа следи битка против Чешка и на крај со Данска. 

Две победи нè носат во полуфиналето!

објавено: 21 јануари 2018 - 22:29

Најново во Ракомет