Митков доби македонска подршка на голот

„Диви“ ќе го брани австрискиот Кремс

Поранешниот македонски репрезентативен голман Петар Ангелов ќе брани во тимот на Медикал Кремс.

објавено: 5 февруари 2018 - 20:13

Австриските медиуми, пред сезоните специјализирани за ракомет го потврдија тоа. Потчоно го најавија доаѓањето на поранешниот македонски репрезентативен голман Петар Ангелов, и тоа како нов играч на во составот на Медикал Кремс.

Популарниот „Диви“ до пред неколку дена беше член на турскиот тим Анталијаспор, но не чекаше многу за да премине во некој друг клуб.

А во новиот ќе игра заедно со уште еден поранешен репрезентативец, Влатко Митков, затоа што се согласи на договор до крајот на сезоната со можност за продолжување доколку и двете страни бидат задоволни.

Некогашниот голман на Тиквеш, беше дел од екиште на Пелистер, Вардар и Металург, a на интернационална сцена играше за францускиот Трембле.

Најново во Ракомет