Двајца со еден погодок

Еден гол за Миркуловски и пораз за Вецлар, Талески не погоди, Рајн Некар победи

Филип Миркуловски постигна еден гол во поразот на Вецлар од Лемго, а Филип Талески не доби многу шанса да игра и не постигна гоол во победата на Рајн Некар против Лудвигсхафен

објавено: 10 декември 2017 - 14:25

Филип Миркуловски постигна еден гол во поразот на Вецлар од Лемго, а Филип Талески не доби многу шанса да игра и не постигна гоол во победата на Рајн Некар против Лудвигсхафен.

Вецлар во неизвесен меч загуби од некогашниот германски гигант Лемго со 26:28 на гостински терен. Сосема спротивно Рајн  Некар ја оправда улогата на фаворит и со 8 голови разлика и резултат 26:18 славеше на гостински терен против Лудвигсхафен.

Најново во Ракомет