УШТЕ ЕДНА РАКОМЕТАРКА ЗАМИНА ВО СТРАНСТВО

Митова во Сондерјускe

Македонската репрезентативка потпиша едногодишен договор со данскиот тим

објавено: 10 јули 2017 - 12:51

Македонската репрезентативка Сара Митова е новото засилување на дански Сондерјускe.

Левото крило кое во изминатите години го носеше дресот на ЖРК Вардар и Вардар СЦЈС на крајот на сезоната беше ослободена од обврските, а кариерата ја продолжува на интернационално ниво. Митова потпиша едногодишен договор со Сондерјускe.

Најново во Ракомет