ИМ ТРГНА НА КАТАЛОНЦИТЕ

По Супер Глоуб, Ристовски и Барса го освоија шпанскиот Суперкуп

Барселона сосема очекувано е победникот на шпанскиот Суперкуп. Каталонскиот тим за кого настапува Борко Ристовски во финалето ја совладаа Ла Риоха со 31-25. 

објавено: 3 септември 2017 - 18:42

Барселона сосема очекувано е победникот на шпанскиот Суперкуп. Каталонскиот тим за кого настапува Борко Ристовски во финалето ја совладаа Ла Риоха со 31-25 и го подигнаа вториот пехар пред стартот на новата сезона. Претходно Барселона го освои неофицијалното светско клупско натпреварување Супер Глоуб.

Дека ова ќе биде уште еден лесен меч за Каталонците беше познато по првото полувреме во кое „набилдаа“ позитива од 17-11, до крајот беше само рутина. 

 

 

Најново во Ракомет