Пресврт

Рајн Некар потврди: Талески доаѓа по Мундијалот

објавено: 3 јануари 2017 - 14:15

Металург и РНЛ се договорија, Филип Талески веднаш по завршувањето на Мундијалот ќе му се приклучи на германскиот шампион.

 

Иако првичниот договор беше македонскиот репрезентативец во тимот Рајн Некар да се пресели во јули 2018 година, сепак челниците на клубот за кого настапува Дејан Манасков, не губеа време и веднаш ја платија оштетата.

Талентираниот македонски бек нема да има право да настапува во Лигата на шампионите, тој ќе игра само во Бундес-лигата и ќе го носи дресот со број 28.

 

 

Најново во Ракомет