БАДИЈАЛА Е СЕ КОГА ТИТУЛАТА Е НА ЃЕР

Ако постои утеха: Признанијата за Лејно, Лекиќ и Лазовиќ

Амандин Лејно, Андреа Лекиќ и Барбара Лазовиќ ги собраа признанијата кои ЕХФТВ ги доделува по завршување на мечевите. 

објавено: 14 мај 2018 - 12:00

Најкорисната ракометарка на завршницата во Будимпешта, Амандин Лејно се најде меѓу „Трите ѕвезди“ заедно со Андреа Лекиќ, која беше прв стрелец на двата меча.

Тука, не застануваат признанијата, Лекиќ го има најубавиот гол, додека на оваа Топ-листа се најде и Барбара Лазовиќ.

Една од многуте интервенции на Лејно се најдоа на петото и второто место.

Сето ова не е доволно за утеха, бидејќи на ЖРК Вардар одново по голема драма му избега титулата.

Најново во Ракомет