ЕХФ ОБЈАВИ ТОП ЛИСТА ОД 30 НЕВЕРОЈАТНИ ПОГОДОЦИ

Циндриќ го има најдобриот гол во Европа за 2017 година (ВИДЕО)

ЕХФ направи листа од 30 најдобри погодоци за 2017 година во Лигата на шампионите. Првото место му припадна на Лука Циндриќ, неговиот погодок вреден победа во полуфиналето на Ф4 против Барселона е без конкуренција. Меѓу најдобрите се најдоа и летечкиот гол на Дејан Манасков против Киелце, како и погодокот на Иван Чупиќ во финалето против ПСЖ, кој на Вардар му го донесе пехарот. На оваа Топ листа се најдоа екс-вардарецот Алекс Душебаев и Тимур Дибиров. 

објавено: 12 декември 2017 - 10:37

Најново во Ракомет