И ВО СКОПЈЕ ИМ УСПЕА МАЈСТОРИЈАТА

ДЕЖА ВУ: Новиот цепелин на Лекиќ и Лакрабер одново меѓу најдобрите во ЛШ (ВИДЕО)

Александра Лакрабер и Андреа Лекиќ се најдоа во Топ 5 листата на најдобри погодоци од четвртфиналето во Лигата на шампионите. 

објавено: 16 април 2018 - 10:00

И оваа недела ракометарките на Вардар се најдоа во Топ 5 листата на ЕХФТВ, одново тандемот Александра Лакрабер и Андреал Лекиќ, и нивниот добро познат цепелин. Овој пат српската репрезентативка беше асистент, а додека французинката реализатор.

Нивната мајсторија се најде на четвртото место, голот може да го видите на овој ЛИНК. 

Најново во Ракомет