СУРОВА Е СУДБИНАТА

Додека Вардарки плачеа, ракометарките на Ѓер го одиграа шампионскиот танц (ВИДЕО)

Наместо злато, Вардар од Будимпешта си оди расплакан. Последната шанса на овој ѕвезеден состав на македонскиот шампион да го подигне пехарот во Лигата на шампионите е пропуштена. Ѓер пиша историја стана првиот тим кој ја одбрани титулата. Додека ракометарките на Вардар плачеа на теренот, Унгарките го одиграа шампионскиот танц. 

објавено: 13 мај 2018 - 20:27

Најново во Ракомет