ДОБРО СПАКУВАНО ВИДЕО

ЕХФ остана без награда, нам убаво ни дојде, за момент се вративме во Келн (ВИДЕО)

ЕХФ на својата официјална страница објави видео-запис од најинтересните моменти од фајнл-форот во Келн. Европската ракометна федерација конкурираше за „Sportel Awards“ за најдобар спор-клип. За жал не доби награда, но нам ни дојде како „кец на десетка“ се присетивме на убавите денови во Келн, кога Вардар ја освои шампионската титула.    

објавено: 9 ноември 2017 - 09:43

Најново во Ракомет