НАЈДОБРОТО ОД ГОЛМАНИТЕ СЕЗОНАВА

ЕХФ потсетува како Штербик им лепеше „банани“ на „плинарите“ (ВИДЕО)

По најдобрите погодоци, следат најдобрите одбрани. Оваа категорија не може да мине без Арпад Штербик. ЕХФ ја одбра двојната против ППД Загреб во групната фаза од Лигата на шампионите. Изборот е одличен, вистинско уживање е да се погледнат најдобрите одбрани сезонава...

објавено: 22 мај 2018 - 10:45

Најново во Ракомет