ИМАШЕ САМО ПЕТ ИНТЕРВЕНЦИИ, ЕХФТВ ЈА СМЕСТИ НА ВРВОТ

И КОГА НЕ БЛЕСКААТ СЕ БРОЈ ЕДЕН: Суслина ја има најдобрата одбрана во ЛШ (ВИДЕО)

Вардар е на чекор до нов пласман на фајнл-форот во Будимпешта, откако на гостувањето кај Митјиланд во првиот четвртфинален натпревар од ЛШ славеше со 24-23 (13-16). Иако Ина Суслина мечот го заврши со пет интервенции, сепак една од нив се најде на првото место на Топ 5 листата. 

објавено: 9 април 2018 - 08:30

Вардар е на чекор до нов пласман на фајнл-форот во Будимпешта, откако на гостувањето кај Митјиланд во првиот четвртфинален натпревар од ЛШ славеше со 24-23 (13-16). Иако тандемот Амандин Лејно и Ина Суслина не блескаше на голот на македонскиот шампион и заедно имаше десет одбрани, сепак се најдоа во Топ 5 листата на ЕХФТВ.

Овој пат тоа е Суслина, средбата ја заврши со пет интервенции, една од нив се најде на првото место на Топ 5 листата. Искусната голманка успеа да го одбрани речиси невозможното.

Маестралната одбрана на Суслина може да ја видите на овој ЛИНК. 

Најново во Ракомет