МАКЕДОНСКИОТ ПРВАК ГО ИГРА ТРЕТИОТ МЕЧ ВО ЛШ

ЛИНК за Веспрем - Вардар

Проблемот околу директниот пренос на натпреварите од ракометната Лига на шампиони останува. 

објавено: 29 септември 2018 - 12:00

Дуелот меѓу Веспрем и Вардар е најавен на два тв-канали на Арена Спорт (3 и 6). Оние го немаат Арена Спорт, мечот од третото коло во Лигата на шампионите може да го проследат на овој ЛИНК.

Како што најавивме, Роберто Гарсија Парондо нема да менува ништо во составот ниту за мечот со унгарскиот вицепрвак. Во Веспрем не отпатува новиот голман, Калифа Гедбан, кој чека шенген виза за да може да патува во Европа.

 

Најново во Ракомет