МАКЕДОНСКИТЕ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ ВО КАУБОЈСКИ ФИЛМ

Борко стрела не го буши, Кире со „топ“ в рака (ВИДЕО)

Пред стартот на четвртфиналните пресметки во Лигата на шампиони, Барселона и овој пат направи интересна најава. Ракометарите на шпанскиот тим за кого настапува репрезентативниот тандем Кире Лазаров и Борко Ристовски се облечени како каубои, а се бара пехарот во ЛШ. Барселона за противник во четвртфиналето го има тимот на Кил. 

објавено: 20 април 2017 - 14:40

Најново во Ракомет