ПОСЛЕДНИТЕ СЕКУНДИ ВО БУДИМПЕШТА

Кога нема да се искористи шансата...(ВИДЕО)

ЖРК Вардар остана без големиот сон - да го подигне пехарот во Лигата на шампионите. Но, за разлика од претходните пет сезони овој пат нема да има нова шанса...Големиот проект Вардар згаснува, дојде крајот на убавите денови на женскиот ракомет во Македонија на клупски план. Како ракометарките го пропуштија златото погледнете во продолжение.

објавено: 13 мај 2018 - 21:02

Најново во Ракомет