ИСПИШАА ИСТОРИЈА, МОТИВИТЕ СЕГА СЕ УШТЕ ПОГОЛЕМИ

Лазаров и Нант тргнаа со подготовките

И Нант стартуваше со подготовките за новата сезона. Францускиот тим за кого настапува капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров по освоеното второ место на фајнл-фор завршницата во ЛШ влегува со уште поголеми мотиви. Нант е во групата со групата Б, заедно со ПСЖ каде тренер е Раул Гонзалез. 

објавено: 23 јули 2018 - 17:00

Најново во Ракомет