И ПОКРАЈ ПОРАЗОТ ВАРДАРКИ И НАТАМУ ВО ИЗБОРОТ НА ЕХФТВ

Лекиќ ја има „магијата“ во ЛШ, Лејно одново во Топ-5 (ВИДЕО)

Иако ЖРК Вардар на гостувањето кај Мец го забележа првиот пораз сезонава, сепак и по ова коло ракометарките на македонскиот шампион се најдоа во Топ-5 изборот на ЕХФТВ.

објавено: 26 февруари 2018 - 09:00

Иако ЖРК Вардар на гостувањето кај Мец го забележа првиот пораз сезонава, сепак и по ова коло ракометарките на македонскиот шампион се најдоа во Топ-5 изборот на ЕХФТВ. 

Најдобриот погодок на ова коло го има Андреа Лекиќ, нејзиното ремек дело може да го видите на овој ЛИНК.

Амандин Лејно и на оваа средба беше на ниво на задачата, една од нејзините интервенции се најде на четвртото место. Топ-5 листата може да ја видите ТУКА. 

Најново во Ракомет