ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ ПРЕДВОДЕНИ ОД ПАРОНДО СО ПРВ МЕЧ ВО ФРАНЦИЈА

ЛШ: Натпреварот Монпелје-Вардар на Арена Спорт 4

Иако најпрвин преносот од дуелот Монпелје – Вардар беше најавуван на Арена Спорт 5, сепак, пристигнуваат нови вести.

објавено: 13 септември 2018 - 18:30

Според најновите промени во програмската шема на Арена, дуелот од Франција е поместен и ќе биде директно емитуван на четвртиот канал.

Македонските шампини предводени од тренерот Парондо се наоѓаат во групата А заедно уште со Рајн Некар на Филип Талески, потоа Келце, Мешков Брест, Веспрем на Дејан Манасков, Кристијанштад и Барселона.

Програмската шема на Арена Спорт можете да ја погледнете ТУКА

Најново во Ракомет