МЕТАЛУРГ ГО ЗАГУБИ СПОРОТ СО БЕКОТ

МЕТАЛУРГ ИЗВИСИ: ЕХФ пресуди во корист на Обрадовиќ

Немања Обрадовиќ и Металург ја дочекаа конечната разврска и тоа токму на време, пред стартот на новата сезона во Лигата на шампиони и пред истекот преодниот рок. Победникот е српскиот бек, кој ќе биде во составот на Висла Плоцк за дуелот против Вардар закажан за 17 септември. 

објавено: 11 септември 2017 - 16:09

Немања Обрадовиќ и Металург ја дочекаа конечната разврска и тоа токму на време, пред стартот на новата сезона во Лигата на шампиони и пред истекот преодниот рок. Победникот е српскиот бек, кој ќе биде во составот на Висла Плоцк за дуелот против Вардар закажан за 17 септември, објави порталот „Г-спорт.мк“.

Обрадовиќ е слооден играч. Иако според изјавите на тимот од Автокоманда се очекуваше поинаков расплет, сепак ЕХФ пресуди во корист на српскиот ракометар и полскиот тим.

Металург има право да се жали, но Висла утре ќе го регистрира за Лигата на шампионите.

Најново во Ракомет