ОТКАКО ДОБИ ВАЈЛД КАРТА ЗА НАСТАП ВО ЛШ

Металург со противници со кои може да се надигрува

Македонскиот вицепрвак ќе игра во Групата Д

објавено: 30 јуни 2017 - 21:52

Екипата на Металуг доби вајлд карта за настап во групната фаза од Лигата на шампионите.

Македонскиот ракометен вицепрвак се најде во групата Д, каде за противници го доби екипите на, Мотор Запорожје, Монпеље, Бешикташ, Чековски Медведи, како и победникот од квалификациската група

Најново во Ракомет