ТИМОТ НА АВТОКОМАНДА ГО ДОБИ РАСПОРЕДОТ ЗА ЕЛИТНАТА ЛИГА

Металург во ЛШ почнува на гости кај Монпеље

Уште во првото коло, следи најголемиот предизвик. Металург ќе гостува кај францускиот претставник Монпеље

објавено: 15 јули 2017 - 14:16

Уште во првото коло, следи најголемиот предизвик. Металург ќе гостува кај францускиот претставник Монпеље. Тимот од Автокоманда се наоѓа во групата Д, каде ќе има 10 квалитетни дуели, во втората по ранг силина во ракометната Лига на шампионите. 

Еве како се распоредени натпреварите на Металург во групната фаза:

Коло 01, 13.-17.09.2017: Монпелје - Металург

Коло 02, 20.-24.09.2017: Металург - Бешикташ

Коло 03, 27.09.-01.10.2017: Металург - Квалификант

Коло 04, 04.-08.10.2017: Мотор Запорожје - Металург

Коло 05, 11.-15.10.2017: Чеховски Медведи - Металург

Коло 06, 01.-05.11.2017: Металург - Чеховски Медведи

Коло 07, 08.-12.11.2017: Металург - Монпелје

Коло 08, 15.-19.11.2017: Бешикташ - Металург

Коло 09, 22.-26.11.2017: Металург - Мотор Запорожје

Коло 10, 29.11.-03.12.2017: Квалификант - Металург

Најново во Ракомет