ШВЕЃАНИТЕ СО ЧУДНО ОРУЖЈЕ

Му стави прст во уста, но залудно (ФОТО НА ДЕНОТ)

Вардар го доби седмиот дуел со Кристијанштад, на домашен терен го совлада со 33-25 (19-10) и остана на врвот во групата А. Шведските ракометари беа немоќни, а се чини се обидуваа на секој начин да ги извадат од колосек „црвено-црните“. Во еден момент прстот на најефикасниот во редовите на Кристијанштад, Нифјал заврши во устата на Сташ Скубе.  

објавено: 22 септември 2018 - 21:24

ФОТО: ПЕТР СТОЈАНОВСКИ

Најново во Ракомет