УНГАРСКИОТ ТИМ ГО ПОТВРДИ ЗАМИНУВАЊЕ НА ВАРДАРОВИОТ ГОЛМАН

ОФИЦИЈАЛНО: Штербик две години во Веспрем!

Она што веќе познато, Веспрем на својата официјална страница го потврди. Голманот на Вардар, Арпад Штербик сепак нема да се пензионира во дресот на Вардар, во следните две години ќе игра за унгарскиот тим. 

објавено: 29 ноември 2017 - 10:25

Она што веќе познато, Веспрем на својата официјална страница го потврди. Голманот на Вардар, Арпад Штербик сепак нема да се пензионира во дресот на Вардар, во следните две години ќе игра за унгарскиот тим.

Штербик во периодот од 2001 до 2004 година беше на голот на Веспрем, а потоа играше за Сиудад Реал, Атлетико Мадрид, Барселона, па потоа дојде во Вардар.

Искусниот голман кој е еден од најдобрите во светот во таборот на „црвено-црните" дојде во 2014 година, благодарение на неговите игри, македонскиот тим успеа да се искачи на тронот на Европа и оваа сезона да биде непжоразен.

Најново во Ракомет