КАПИТЕНОТ Е ПОДГОТВЕН ЗА СЕКОЈ ПРЕДИЗВИК

ПЛОШТАДОТ НА ХЕРОИТЕ ИМ ПРИЛЕГА: Радичевиќ направи фешта во Будимпешта (ФОТО)

Вардарки денеска имаат исполнет ден во Будимпешта, време за одмор и речиси немаат. По утринскиот тренинг беа на традиционалниот „медиа деј“, а потоа заминаа на „Плоштадот на хероите“...ЕХФ на сите учеснички им даваше најразлични задачи, а капитенот на Јованка Радичевиќ го прифати предизвикот, заедно со своите соиграчки покажаа дека се одлични денсерки...секако „црвено-црните“ одвоија и по некоја минута и за навивачите, делеа автограми и направија по некое селфи. Останува вечерва да го направат последниот договор пред утрешното полуфинале со Ростов. 

објавено: 11 мај 2018 - 17:05

Најново во Ракомет