КАКО ТЕНК МИНУВАШЕ НИЗ ОДБРАНАТА НА РАЈН НЕКАР

СОВРШЕНСТВО БЕЗ МАНА: Седумте атомски бомби на Борозан (ВИДЕО)

Одличните партии на Вуко Борозан веќе не се изненадување. Левиот бек оваа сезона е најстандарниот ракометар на Вардар, секој меч е на ниво на задачата и секој меч неговите голови се вистински атмоски бомби. Ништо поразлично не беше ниту на вчерашниот натпревар против Рајн Некар. Борозан постигна седум гола (пет во првото полувреме) и на крајот сосема заслужено ЕХФ го просласи за играч на дербито. Уживајте во мајсториите на Црногорецот. 

објавено: 19 ноември 2017 - 11:20

Најново во Ракомет