тргнаа во поход кон фајнл форот

Вардарци "летнаа" за Германија

Македонскиот првак се надева на позитивен резултат од гостувањето кај Флензбург

објавено: 20 април 2017 - 12:19

Вардар го започна четвртиот обид за пласман на фајнл фор завршницата во ракометната Лига на шампиони. "Црвено-црните" заминаа за Германија, каде в сабота ќе гостува на Флензбург.

Најново во Ракомет