ЃЕР ГО ИМА ЏОКЕРОТ

Вардарки ќе имаат голем проблем

Вардаки за помалку од еден час се среќаваат во Ѓер во финалето на Лигата на шампионите. 

објавено: 13 мај 2018 - 17:15

Од Будмпешта,

Весна Николовска и Марија Ковачева

Вардаки за помалку од еден час се среќаваат во Ѓер во финалето на Лигата на шампионите. Очекувано бранителот на титулата во елитното натпреварување во „Ласло Пап Арената“ ќе има голема поддршка од трибините, пред малку ракометарките на Ѓер влегоа на теренот и беа поздравени со овации.

За разлика од унгарскиот состав на другата страна „црвено-црните“ ќе ги бодрат околу 100 фанови.

Арената полека се полни, дефитивно ќе биде жешко на трибините, но и на теренот...

 

 

Најново во Ракомет