ЕХФ ГИ ОДБРА НАЈУБАВИТЕ ГОЛОВИ

ЗАГРЕВАЊЕ ЗА КЕЛН: Без "бомбите" на Борозан не може (ВИДЕО)

ЕХФ го одбра најдоброто од Лигата на шампионите оваа сезона. Како загревање за главниот спектакл во Келн почна со најубавите голови, секако тука има место за "бомбите" на Вуко Борозан. Станува збор за погодокот што го постигна против Кил кога најмногу беше потребно.

објавено: 21 мај 2018 - 12:33

Најново во Ракомет