ЌЕ ИГРА ВО КЛУБОТ И НАРЕДНАТА СЕЗОНА

Мартин Манасков продолжува со Пролет

РК Пролет потврди дека е продолжен договорот со ракометарот од Велес...

објавено: 2 август 2018 - 14:59

И во следната сезона ќе биде член на клубот, и покрај тоа што имаше неколку понуди од домашни екипи и од странство.

Двете страни успеаја да најдат заеднички јазик и со заеднички сили ќе одат напред кон нови победи во наредниот период.

24-годишниот централен бек и воедно македонски репрезентативец претходно ги бранеше боите на Металург и Вардар Јуниор.

Најново во Ракомет