НОРМАЛНО Е ДА ИМА ВАРДАРКА ВО ТОП 3

Пенезиќ е ѕвездата на ЕХФ

Со осум гола од 12 обиди против црногорскиот првак, Андреа го заслужи местото меѓу најдобрите три ракометарки во ова коло во Лигата на шампионите

објавено: 12 февруари 2018 - 08:30

Андреа Пенезиќ е првата опција во нападот на Вардар. Така беше и на дуелот против Будуќност. Бекот во „црвено-црниот“ дрес беше незадржлив за црногорките. 

Пенезиќ беше прв стрелец во тимот, постигнувајќи осум погодоци од 12 обиди. Со оваа своја игра, Пенезиќ го заслужи местото во Топ 3 ѕвездите во изборот на ЕХФ. 

Најново во Ракомет