селекторот го објави списокот на ракометари за ЕХФ недела

Раул со проверени сили против Русија

Ракометарите  ќе се подготвуваат за претстојните бараж натпревари за Светското првенство 2018 што Македонија ќе ги одигра против селекцијата на Романија во јуни

објавено: 20 март 2018 - 12:55

Селекторот на сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот од 19 ракометари на кои ќе смета на подготовките за време на ЕХФ неделата што ќе трае во периодот од 02 до 08 април 2018 година.

Ракометарите во овој период ќе се подготвуваат за претстојните бараж натпревари за Светското првенство 2018 што Македонија ќе ги одигра против селекцијата на Романија во јуни. Покрај тренинзите во Скопје, нашите репрезентативци во текот на ЕХФ неделата ќе одиграат и еден пријателски натпревар од затворен карактер против репрезентацијата на Русија.

На спосокот се најдоа:

Никола Митревски, Борко Ристовски, Златко Даскаловски, Мартин Томовски, Гоце Георгиевски, Мартин Поповски, Дејан Манасков, Филип Талески, Горан Крстевски, Филип Кузмановски, Кирил Лазаров, Мартин Велковски, Мартин Серафимов, Стојанче Стоилов, Жарко Пешевски, Никола Марковски, Велко Маркоски, Дарко Димитриевски, Гоце Ојлески.

Најново во Ракомет