Репрезентативецот на БиХ ја менува средината

Карачиќ од следната сезона во Макаби

Репрезентативецот на Босна и Херцеговина од наредната сезона ќе настапува за Макаби Ришон ле Зион од Израел

објавено: 28 октомври 2016 - 23:26

Братот на Игор Карачиќ, Иван во наредната сезона ќе игра за тимот од Израел Макаби Ришон ле Зион.

Репрезентативецот на Босна и Херцеговина сезонава ќе ја доигра како ракометар на Кадетен Шафхаузен од Швајцарија.

Куриозитет е тоа што Игор кој настапува за нашиот првак Вардар, ги брани боите на Хрватска, додека Иван е член на Восна и Херцеговина.

Најново во Ракомет