ПИВОТОТ НА ВАРДАР ВО ЕЛЕМЕНТ

Нема одбрана што може да ја задржи Цвијиќ (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Србија освои голем бод во 3 коло од групната фаза на Мундијалот. Најзаслужна за ремито (22-22) против домаќинот Германија беше ракометарката на Вардар, Драгана Цвијиќ, која со звукот на сирената постигна гол во нејзин стил. 

објавено: 6 декември 2017 - 09:00

Најново во Ракомет