МОЖАТ ДА ПРОЈДАТ И КАКО ТАНЧЕРКИ

Швеѓанките во едно поинакво издание (ВИДЕО)

Репрезентативките на Шведска на интересен начин го прославија пласманот во четврт-финалето. По триумфот над Словенија (33-21) во соблекувалната покажаа дека може да бидат и одлични танчерки. Во битката за пласман во полуфиналето, Швеѓанките ќе играат со Данска. 

објавено: 11 декември 2017 - 14:30

Најново во Ракомет