ПО БАРАЊЕ НА НАНТ

Без капитенот Лазаров на „контролата“ со Русија

Капитенот Кире Лазаров нема да игра за македонската репрезентација на саботниот контролен натпревар со Русија во СЦ „Јане Сандански".

објавено: 3 април 2018 - 15:16

Кирил Лазаров вчера и се приклучи на репрезентацијата и ќе ги одработи репрезентативните подготовките во неделата на ЕХФ, но ќе го пропушти контролниот дуел со Русија

Ова доаѓа на барање од неговиот клуб Нант.

„Кире е тука тренира, само нема да игра на дуелот со Русија. Нант побара тој да биде поштеден на натпреварот и тој ќего пропушти мечот" – потврди Милчо Чакарески, директорот на македонската сениорска репрезентација,

Најново во Ракомет