Нашата репрезентација дојде во Франција

„Црвено-жолтите“ пристигнаа во Мец (ФОТО)

Нашата репрезентација пристигна на крајната дестинација по повеќе од 15 часови минати во лет, односно во автобус

објавено: 10 јануари 2017 - 14:42

Македонската ракометна експедиција пред неколку моменти пристигна во Мец. Нашата делегација по повеќе од 15 часови од тргнувањето во Скопје, конечно, дојде до својата крајна дестинација. Според планот, Македонија вечерва ќе одработи еден тренинг во 18 часот. Првиот натпревар на Мундијалот во Франција го играме во четврток против Тунис.

Најново во Ракомет