МАКЕДОНСКИТЕ СРЦА ИСПОЛНЕТИ

ДЕН ЗА ПАМЕТЕЊЕ: Македонски победнички селфија (ФОТО)

Македонската спортска јавност зад себе го има еден од најубавите денови зад себе. Вчера најпрво одбојкарската, а потоа ракометната репрезентација славеа важни победи.   

објавено: 19 јуни 2017 - 08:57

Македонската спортска јавност зад себе го има еден од најубавите денови зад себе. Вчера најпрво одбојкарската, а потоа ракометната репрезентација славеа важни победи.

„Спартанците“ ја совладаа Шведска и тоа што пред почетокот на „Европска лига 2017' го најавуваа македонските одбојкари го комплетираа. Три победи во три меча за перфектен биланс по првиот дел од ова натпреварување.

Нашата најдобра ракометна репрезентација пак на домашен терен ја совлада Чешка и го потврди пласманот на Европското првенство во Хрватска. Избраниците на Раул Гонзалез одиграа маестрален меч и го продолжија позитивниот континуитет на учества на контитенталните собири. 

 

Најново во Ракомет