„ФАЛАНГАТА“ ГО ОБОЖАВА: Громогласен аплауз за Раул македонски!

Новиот селектор на нашата сениорска ракометна репрезентација заедно со своите помошници беа пречекани со громогласен аплауз од присутната публика

објавено: 4 мај 2017 - 20:03

Раул Гонзалез е веќе омилен кај македонската публика. Шпанскиот стратег кој неодамна седна на клупата на нашата машка ракометна репрезентација заедно со своите помошници Гарсија Парондо и Александар Царчев беше поздравен со громогласен аплауз од „Фалангата".

Најново во Ракомет